Поиск
  • sizonja

Найпотужніший у Європі плавучий кран прибув у Запоріжжя, щоб будувати мегаміст

Річковий плавучий кран LK-800 доставили у місце призначення: на будівельний майданчик Запорізьких мостів. На початку грудня мегамашину відправили Чорним морем зі Стамбулу. 148-метровий механізм буде залучено при будівництві Вантового мосту через Дніпро.

LK-800 потрібен для транспортування конструкцій мосту від майданчика збирання в районні Кривої бухти. Маршрут становить 6 км по річці Дніпро. Усього заплановано транспортувати 12 конструкцій для верхньої та нижньої гілок мосту.

Також кран підійматиме конструкції на тимчасові опори для подальшого монтажу. Так-так це саме міст з 166-метровим пілоном, котрий на момент свого будівництва був найвищим у Європі.

«Перед підрядником стоїть складне завдання — монтаж прогонових будов довжиною близько 80 метрів та вагою до 700 тонн на споруді № 10 (вантовому мосту). Розглядалося три варіанти вирішення цього завдання. Кран LK-800 був обраний, як найоптимальніший з них. Він може забезпечити необхідну вантажопідйомність.

Техніка такого рівня — хороший актив для будівництва такого складного об’єкта, як запорізький міст. Кран допоможе не лише у вирішенні складних технологічних завдань, а й прискорить терміни будівництва.

Кран пройшов необхідну модернізацію та випробування в Туреччині. Сьогодні він прибув до Запоріжжя, та вже наприкінці січня заплановано початок робіт по монтажу прогонових будов» — розповідає Анатолій Костенко, головний інженер проєкту з технічного нагляду за будівництвом автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі, компанії iC-consulenten


Що робить цей кран особливим?

У класі компактних річкових кранів з низькою осадкою LK-800 — найпотужніший у Європі. Його вантажопідйомність після модернізації становить 800 т. Вага — близько 3000 тонн. Та це не заважає йому працювати на мілині: для проходу по річковому мілководдю у крана істотно знижена посадка, в повному вантажі з баластом вона становить 2 метри. Для проходу під мостами зменшена висота при транспортуванні.

«Нагадаю, що 24 грудня минулого року відкрили проїзд верховою стороною балкового мосту. Це перший вагомий крок до розв’язання транспортної проблеми міста Запоріжжя.

Паралельно роботи ведемо на нижньому проїзді балкового та на верхньому вантового мостів. Останній відкриємо вже у листопаді цього року - досягти цього якраз і допоможе кран LK-800» — коментує Олександр Кубраков, Голова Укравтодору.28 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все