Поиск
  • sizonja

Будувати Запорізький міст буде найпотужніший у Європі плавучий кран LK-600

Річковий несамохідний плавучий кран пливе в Україну зі Стамбулу. 148-метрова машина буде залучена при будівництві флагману «Великого будівництва» – мостових переходів через Дніпро та Старий Дніпро у Запоріжжі.

Запорізький міст – загальна назва 9-кілометрової магістралі безперервного руху, яка складається з 6 транспортних розв’язок, що включають 27 штучних споруд, зокрема два позакласні мости з окремими спорудами під кожен напрямок руху. Це, мабуть, найвідоміший довгобуд країни. У 2020 році програма Президента України «Велике будівництво» дозволила відновити будівництво переправи.

Амбітний план Укравтодору – завершити будівництво Запорізького мосту за два роки.

Підрядник працює 24/7 на балковому та вантовому мостах. Наша ціль – відкрити у грудні проїзд однією частиною мосту з району Бабурка до Хортиці.

Для чого використовуватимуть машину?

LK-600 потрібен для транспортування секцій мосту від майданчика збирання в районні Кривої бухти. Маршрут становить 6 км по річці Дніпро. Усього заплановано транспортувати 6 секцій, загальною масою 4 334 т.

Також плавкран необхідний для монтажу секцій прогонової будови споруди №10 (вантового мосту).

Що робить цей кран особливим?

У класі компактних річкових кранів з низькою осадкою LK-600 – найпотужніший у Європі. Його вантажопідйомність після модернізації становить 800 т. Вага – близько 3000 т. Та це не заважає йому працювати на мілині: для проходу по річковому мілководдю у крана істотно знижена осадка, в повному вантажі з баластом вона становить 2 метри. Для проходу під мостами зменшена висота при транспортуванні.

Машину спорудили у 2009 році на київському суднобудівному заводі «Ленінська кузня». Максимальна висота, на котру кран може підняти вантаж, – 75 м.

З 2017 року плавкран працював у Туреччині.


358 просмотров1 комментарий

Недавние посты

Смотреть все